O SYLWESTRZE Z UBOGIMI

Sylwester z Ubogimi to wydarzenie, które od lat odbywa się w Katowicach. Zainspirowani tą piękną akcją, już kolejny rok organizujemy w Krakowie Sylwestra dla ludzi ubogich, bezdomnych i samotnych.
Wydarzenie odbędzie się 31 grudnia 2023 roku w Liceum im. Św.Rity przy ulicy Skałecznej 10 w Krakowie. Sylwester rozpocznie się o godzinie 18.

 

Zależy nam, by każdy nasz gość czuł się wyjątkowo – dlatego dbamy o najdrobniejszy szczegół. Każdy z gości otrzyma imienne zaproszenie i wizytówkę.

Goście zostaną ugoszczeni na pięknie przystrojonej sali i poczęstowani ciepłymi posiłkami i zimną płytą. Bal rozpocznie się tradycyjnym polonezem, a następnie wodzirej będzie zachęcał gości do wspólnych zabaw tanecznych. Wszyscy uczestnicy wysłuchają świadectwa, a równo o północy wezmą udział we mszy świętej by rozpocząć Nowy Rok pełni wiary w to, że będzie on lepszy niż poprzedni. Sylwester zakończy się około godziny 4 nad ranem.

DLACZEGO TO ROBIMY

Pragniemy, by każdy imiennie zaproszony gość poczuł, że to wszystko jest przygotowane właśnie z myślą o nim. Nie chcemy nikogo zmieniać, ulepszać na siłę. Chcemy jedynie dać drugiemu człowiekowi zrozumieć, że jest dla kogoś ważny. Porozmawiać, pośpiewać, pomodlić się – spędzić wspólnie ten wyjątkowy, ostatni wieczór w roku. Wiemy, że poprzez tę akcję nie rozwiążemy problemów naszych gości  ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć ich szacunkiem, dostrzec wartość drugiej osoby, bez względu na pogmatwane życiorysy i popełnione błędy.

KIM JESTEŚMY

Zaczynaliśmy jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. To wydarzenie zbliżyło nas do siebie i poczuliśmy, że warto zrobić razem coś więcej. Z czasem grono organizatorów Sylwestra powiększyło się o osoby, które wcześniej brały w nim udział jako wolontariusze. Obecnie grono organizatorów to około kilkanaście osób – prywatnie pracujemy, studiujemy, posiadamy rodziny, ale łączy nas zaangażowanie i chęć robienia dobrych rzeczy dla innych.

Więcej o Sylwestrze w Katowicach przeczytasz tutaj.