O SYLWESTRZE Z UBOGIMI

Sylwester z Ubogimi to wydarzenie, które od lat odbywa się w Katowicach. Zainspirowani tą piękną akcją, już kolejny rok organizujemy w Krakowie Sylwestra dla ludzi ubogich, bezdomnych i samotnych.

Nie jest to zwykły Sylwester. Zależy nam, by każdy nasz gość czuł się wyjątkowo – dlatego dbamy o najdrobniejszy szczegół. Każdy z gości otrzymuje imienne zaproszenie i wizytówkę, profesjonalny wodzirej zachęca do zabawy i tańców a na stole lądują pyszne potrawy serwowane przez kelnerów- wolontariuszy.

Sylwester z Ubogimi to także czas na refleksję i zadumę. Punktualnie o północy wspólnie przeżywamy Mszę Świętą – by rozpocząć Nowy Rok pełni wiary w to, że będzie on lepszy niż poprzedni.

 

DLACZEGO TO ROBIMY

Pragniemy, by każdy imiennie zaproszony gość poczuł, że to wszystko jest przygotowane właśnie z myślą o nim. Nie chcemy nikogo zmieniać, ulepszać na siłę. Chcemy jedynie dać drugiemu człowiekowi zrozumieć, że jest dla kogoś ważny. Porozmawiać, pośpiewać, pomodlić się – spędzić wspólnie ten wyjątkowy, ostatni wieczór w roku. Wiemy, że poprzez tę akcję nie rozwiążemy problemów naszych gości  ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć ich szacunkiem, dostrzec wartość drugiej osoby, bez względu na pogmatwane życiorysy i popełnione błędy.

 

KIM JESTEŚMY

Zaczynaliśmy jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. To wydarzenie zbliżyło nas do siebie i poczuliśmy, że warto zrobić razem coś więcej. Z czasem grono organizatorów Sylwestra powiększyło się o osoby, które wcześniej brały w nim udział jako wolontariusze. Obecnie grono organizatorów to około kilkanaście osób – prywatnie pracujemy, studiujemy, posiadamy rodziny, ale łączy nas zaangażowanie i chęć robienia dobrych rzeczy dla innych.

Więcej o Sylwestrze w Katowicach przeczytasz tutaj.