FAQ

Czyli co warto wiedzieć?

Możesz zaangażować się na dłuższy czas przed sylwestrem - jako wolontariusz długoterminowy. Główne zadania to m.in.: kontakt ze sponsorami, pomoc w dystrybucji zaproszeń czy wynajem potrzebnego sprzętu.

Możesz też zostać wolontariuszem krótkoterminowym - tacy wolontariusze działają w trakcie samego sylwestra i dzień przed. Będziemy również potrzebować pomocy w przygotowaniu ciast, sałatek i innych potraw, które pojawią się na sylwestrowym stole.

Możesz również wesprzeć nas poprzez wpłatę na internetową zbiórkę lub nasze konto.

Zapisy będą odbywać się do wyczerpania miejsc dla wolontariuszy.

W przeddzień sylwestra wolontariusze pracują w następujących sekcjach: dekoracyjnej, porządkowej, kuchennej i logistycznej.

W dniu sylwestra możesz zaangażować się w sekcje: kelnerską, towarzyską, porządkową i kuchenną.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc. Wystarczy zapisać się przez arkusz na stronie. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna.
Współpracujemy z instytucjami wspierającymi ubogich: Caritas, Zupa na Plantach, Dzieło Pomocy o. Pio, Szlachetna Paczka, itp. Za ich pośrednictwem przekazywane są zaproszenia. Goście to zarówno osoby bezdomne jak i ludzie starsi, samotni, potrzebujący.
Tak, jest taka możliwość - jesteśmy otwarci na wszystkich. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić 🙂
Zaczynamy o godz. 19.00. Zabawa trwa do godz. 3.00 a potem rozpoczyna się sprzątanie - jednak goście wciąż mogą siedzieć z nami na sali.
Niestety nie mamy możliwości zapewnić transportu dla gości. Jednak można z nami zostać po oficjalnym zakończeniu sylwestra na czas sprzątania sali.
Zebrane pieniądze przeznaczymy w całości na organizację Sylwestra z Ubogimi w Krakowie. Pokryją następujące koszty organizacji imprezy: jedzenie, wynajem zastawy i sprzętów kuchennych, dekoracje, prezenty dla gości, koszty logistyczne (prąd, paliwo, wynajem stołów).
Nie, sylwester jest całkowicie darmowy zarówno dla gości jak i wolontariuszy.