O AKCJI

czyli krótko o Sylwestrze z UbogimiO SYLWESTRZE Z UBOGIMI

Sylwester dla bezdomnych i ubogich to idea z Katowic, gdzie takie spotkanie odbywa się rokrocznie już od ponad dwudziestu lat. W 2014 roku połączonymi siłami świeckich wolontariuszy, kleryków oraz hojnych darczyńców w Katowicach zorganizowano – w odmienionej niż wcześniej formie – Sylwestra z Ubogimi. Więcej o całej inicjatywie można przeczytać na stronie internetowej. W tym roku po raz pierwszy rusza edycja Sylwestra z Ubogimi poza Katowicami - i to właśnie w Krakowie!

DLACZEGO TO ROBIMY

Bo wierzymy, że każdy zasługuje na to, by spędzić ostatni dzień roku w wyjątkowej i radosnej atmosferze. Robimy to dla osób ubogich, ale przede wszystkim razem z nimi. Zależy nam na wspólnej zabawie, modlitwie i rozmowie. Nie chcemy, by ktokolwiek czuł się anonimowy dlatego każdy zasiądzie na miejscu przygotowanym specjalnie dla niego - w pięknie przystrojonej sali, z wodzirejem i przy bogato zastawionym stole. Pragniemy wspólnie z nimi przeżywać tę wyjątkową noc i sprawić, by była ona inna niż wszystkie do tej pory. Już nie możemy się doczekać, aż wraz z potrzebującymi ludźmi z całego Krakowa przywitamy nowy 2017 rok!

KIM JESTEŚMY

Wszystko zaczęło się od Światowych Dni Młodzieży. Tworzyliśmy komitet organizacyjny przy Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Połączyło nas zaangażowanie, kreatywność i chęć działania. Wiedzieliśmy, że nie przestaniemy działać wraz z końcem ŚDM. Stąd powstał pomysł by zorganizować Sylwestra z Ubogimi w Krakowie – na wzór tego w Katowicach. Rok wcześniej uczestniczyliśmy w katowickim sylwestrze jako wolontariusze – dziś debiutujemy jako organizatorzy. Dołącz do nas!