O SYLWESTRZE Z UBOGIMI

Sylwester z Ubogimi to wydarzenie które od lat odbywa się w Katowicach. Zainspirowani tą piękną akcją, już trzeci rok z rzędu organizujemy Sylwestra dla ludzi ubogich, bezdomnych i samotnych.
Zależy nam by każdy nasz gość czuł się wyjątkowo – dlatego chcemy zadbać o najdrobniejszy  szczegół. Każdy z gości otrzyma imienne zaproszenie i wizytówkę, profesjonalny wodzirej zachęci do zabawy a na stole wylądują pyszne potrawy zaserwowane przez kelnerów- wolontariuszy.

DLACZEGO TO ROBIMY

Pragniemy, by każdy imiennie zaproszony gość poczuł, że to wszystko jest przygotowane właśnie z myślą o nim. Nie chcemy nikogo zmieniać, ulepszać na siłę. Chcemy jedynie dać drugiemu człowiekowi zrozumieć, że jest dla kogoś ważny. Porozmawiać, pośpiewać, pomodlić się – spędzić wspólnie ten wyjątkowy, ostatni wieczór w roku. Wiemy, że poprzez tę akcję nie rozwiążemy problemu wszystkich  bezdomnych ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć Ubogich szacunkiem, dostrzec wartość drugiej osoby, bez względu na pogmatwane życiorysy i popełnione błędy.

 

Więcej o Sylwestrze w Katowicach przeczytasz tutaj.