FAQ

Czyli co warto wiedzieć?

Można zaangażować się na dłuższy czas przed sylwestrem - jako wolontariusz długoterminowy. Główne zadania to m.in.: kontakt ze sponsorami, pomoc w dystrybucji zaproszeń czy wynajem potrzebnego sprzętu. Wolontariusze krótkoterminowi działają w trakcie samego sylwestra i dzień przed. Potrzebujemy pomocy także w przygotowaniu ciast, sałatek i krokietów które pojawią się na sylwestrowym stole. Jest także możliwość wpłaty poprzez internetową zbiórkę lub nasze konto.
Zapisy będą odbywać się do wyczerpania miejsc dla wolontariuszy.
W przeddzień sylwestra wolontariusze pracują w sekcji: dekoracyjnej, porządkowej, kuchennej i logistycznej. W dniu sylwestra można zaangażować się w sekcje: kelnerską, towarzyską, porządkową i kuchenną.
Zapraszamy wszystkich którzy chcą zaangażować się w pomoc. Wystarczy zapisać się przez arkusz na stronie. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna.
Współpracujemy z instytucjami wspierającymi ubogich : Caritas, Zupa na plantach, Dzieło Pomocy o.Pio, Szlachetna Paczka itp. Za ich pośrednictwem przekazywane są zaproszenia. Goście to zarówno osoby bezdomne ale także ludzie starsi, samotni, potrzebujący.
Tak, jest taka możliwość - jesteśmy otwarci na wszystkich. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić 🙂
Zaczynamy o godz. 19.00. Zabawa trwa do godz. 3.00 a potem rozpoczyna się sprzątanie - jednak goście wciąż mogą siedzieć z nami na sali.
Niestety nie mamy możliwości zapewnić transportu dla gości. Jednak można z nami zostać po oficjalnym zakończeniu sylwestra na czas sprzątania sali.
Zebrane pieniądze przeznaczymy w całości na organizację Sylwestra z Ubogimi w Krakowie. Pokryją następujące koszty organizacji imprezy: jedzenie, wynajem zastawy i sprzętów kuchennych, dekoracje, prezenty dla gości, koszty logistyczne (prąd,paliwo,wynajem stołów).
Nie, sylwester jest całkowicie darmowy zarówno dla gości jak i wolontariuszy.